Jen tak si bydlet

Komu se podaří koupě vlastního domu nebo bytu, ať už nového nebo starého, ten stojí před další výzvou. Musí si své obydlí nějak zařídit. To ovlivňuje jednak osobní vkus a styl, jednak módní trendy a pak také peníze, které na to máme k dispozici. I pokud nám po koupi mnoho volných finančních prostředků nezbude, jsou některé prostory, které zařídit musíme. Pak jsou další, kterým stačí minimální počet nábytku a můžeme je zařizovat až během dalších let.
schody v obýváku.jpg

Hlavní místností a srdcem celého bytu nebo domu je určitě kuchyň. Ta dává to teplo domova, tam maminka peče buchty a vaří nedělní oběd. Kuchyň pro normální rodinu je nezbytná a je třeba ji vybavit mezi prvními. Buď si na výběr kuchyňské linky a i případnou montáž troufneme sami nebo můžeme tuto práci přenechat profesionálům a nechat si ideální rozložení skříní a spotřebičů navrhnout ve 3D programu . Většina prodejců kuchyní toto nabízí zdarma a nemusíte si u nich kuchyňskou linku ani nutně koupit, i když je to pak výhodnější. Nezapomeňte se pořádně zamyslet nad tím, které spotřebiče by vám v kuchyni neměly chybět, aby na ně zbyl dostatek místa. Můžete je samozřejmě dokoupit i časem, ale musíte s nimi počítat již při návrhu linky.
neustlaná postel.jpg

Další místností, která je pro běžné fungování rodiny nezbytná, je toaleta a koupelna. Můžeme je mít spojené v jedné nebo zvlášť, což je pro soukromí a časovou vytíženost výhodnější, ale zase zvyšuje poněkud stavební náklady a zabírá více místa. Ideální rozložení koupelny a toalety vám také navrhnou v koupelnových studiích. Tady hrají hodně roli barvy, asi ještě větší než u kuchyně a výběr dlaždic a ozdobných prvků je opravdu obrovský. Počítáte-li s větší rodinou, rozhodně naplánujte dvě umyvadla, budou se vám hodit.

Následuje obývací pokoj a jídelna, kde většinou přijímáme návštěvy. Tam už si ale nějakou dobu vystačíme s provizorním řešením.