Stačí družstevní byt


Ne každý z nás Čechů někde bydlí. I když jsme poměrně vyspělým a relativně bohatým národem, i v našich řadách máme docela dost bezdomovců, tedy těch, kdo nemají kde hlavu složit. A spousta dalších lidí sice někde bydlí, ovšem nedá se říci, že ideálně. A tak není vůbec divu, že se u nás kdekdo poohlíží po nějakém bydlení, že by chtěl kdekdo svoji stávající situaci změnit k lepšímu. Jenže kdo může bydlet dokonale? Vlastně jenom ten, kdo má skutečně své bydlení. Protože ten, kdo nemá vlastní objekt, dům nebo byt, který mu patří, ten žije v nejlepším případě v nejistotě, že ho může někdo vystěhovat z nájmu nebo mu tak neúměrně zvyšovat nájemné, že se bude muset jednoho dne vystěhovat sám. A kromě toho je samozřejmé i to, že kdo nebydlí ve vlastním, nemůže ani provádět jakékoliv změny na takovém objektu a musí ho brát takový, jaký je.

drobné mince

Takže by všichni měli rádi vlastní dům nebo byt. Ale aby ho měli, musí na něj nejdřív sehnat peníze. A částky, které jsou na koupi vlastní nemovitosti třeba, se jenom tak snadno neseženou. To aby normální člověk tvrdě šetřil a doufal, že ceny nemovitostí neporostou rychleji než výše jeho úspor.

Anebo si lze vzít i hypotéku a tou koupi třeba svého bytu financovat. Což není špatná volba, jak o tom vypovídají počty našinců, kteří už si hypotéky vzali. Jenže ani tato půjčka není dokonalá, a to v tom ohledu, že nemovitosti stojí velké peníze, a tak i hypotéky musí být vysoké. A někdy jsou tedy lidé v situaci, kdy si nejen nemohou koupit byt rovnou za svoje, ale nemají na jeho koupi ani hypotéku, kterou by podle bankéřů nedokázali ze svých příjmů splácet. A co pak s tím?

babička s penězi

Hypotéka na družstevní byt Americká nebankovní hypotéka je pak naštěstí řešením. Družstevní byty jsou totiž levnější než ty soukromé, a to nahrává právě těm, kteří zvládnou jen nižší hypotéku. Když si někdo potřebuje půjčit míň, spíš uspěje. A proto jsou i družstevní byty tak žádané.