Ven z rozpáleného auta


Nasednout do sluncem rozpáleného auta je risk, kteří mnozí z nás musí denně podnikat. Každý rok se dočteme, kolik dětí zemřelo v rozpáleném automobilu, a to během pár hodin, někdy jen pár desítek minut. Ačkoliv třeba nenecháváte děti ani zvířata v autě samotné, stejně je velmi nezdravé do něj nastupovat, když stálo půl dne na přímém slunci. Co s tím?

auto na sahaře

Změňte místo parkování

V případě, že nemáte garáž, a parkujete na ulici, zkuste si najít takové parkovací místo, které je ideálně zastíněné stromy. Ačkoliv se horku v autě ani tak zřejmě nevyhnete, stín zamezí skleníkovému efektu, který způsobuje uv záření, a tak bude bezpečnější do auta rovnou nasednout. Zde se vyplatí ujít o ulici dál ke svému autu.

Plachta na automobil

Dále pak můžete automobil přikrývat plachtou, která je účinná proti slunečnímu záření. Zde se však jedná o řešení spíše v těch případech, kdy se automobil nepoužívá denně. Každý den házet přes auto plachtu, a pak ji zase sundávat a schovávat, to zkrátka není tak úplně praktické.

dřevěná pergola

Tónování skel

Pokud své auto milujete, a věříte že vám dlouho vydrží, vyplatí se investovat do tónování autoskel, tedy speciálních fólií, které ochrání okna vašeho vozu před uv zářením, a tak nejenže nebude v autě takové horko, ale lépe z něj uvidíte na cestu i v horkých, sluncem zalitých dnech.

Garážové stání

Pokud máte prostor, ale nechcete nyní investovat do stavby garáže, není od věci popřemýšlet nad garážovým stáním v podobě šikovné pergoly. Ideální jsou dřevěné přístřešky, které nejenže v létě ochrání vaše auto před přímým slunečním zářením, ale v zimě pak ještě před namrzáním oken, což vám rovněž ušetří spoustu práce. Výhodou dřevěné pergoly je dlouhá životnost, skvělý vzhled, praktičnost, a rozhodně také nízká cena, která obvykle začíná okolo 10 000Kč, u těch nejpropracovanějších se pak pohybuje okolo 30 000Kč, což se ve výsledku vrátí mnohonásobně.