Dovolená u moře

Balíte se na dovolenou k moři? Poletíte letadlem na některý z Řeckých ostrovů nebo strávíte celou noc řízením auta, abyste k ránu dorazili do Chorvatska či do Itálie? Možná se vydáte ještě dál a doletíte až do Egypta, Tuniska? Míst, kde rádi uvítají turisty, toužící po pobytu u moře je spoustu. Pobyt u moře je snová dovolená pro spoustu Čechů. Pokud nám v republice něco chybí, tak je to právě moře. Ale při velikosti našeho státu, by bylo několik kilometrů mořského pobřeží stejně málo a byla by tam tzv. hlava na hlavě. Dovolená u moře není zase tak nákladná, aby si ji nemohla dovolit většina Čechů a přiznejme si, řada z nás si dovolenou bez moře neumí představit.

chorvatsko

Nejnavštěvovanějším pobřežím pro Čechy se stalo Chorvatsko. Jeho tvar, který kopíruje pobřeží v délce 1800 km nabízí bezpočet úžasných míst ke koupání. Můžete zůstat na severu na Istrijském poloostrově, což je vzdálenostně od České republiky okolo 800-900 km, které se dají vcelku pohodlně urazit během jednoho dne. Vždyť kdybyste chtěli jet z Ostravy do Chebu čili přes celou naši republiku, trvalo by vám to přibližně stejnou dobu. Mnoho Čechů ale jezdí více na jih, až ke Splitu nebo k Dubrovníku. Tady už je vzdálenost přes 1200 km, a doporučuje se rozdělit si cestu na dva dny. Přece jenom, chceme dojet na dovolenou i zpět bezpečně. V Chorvatsku můžeme také vybírat z ostrovních pobytů. Ostrovů Chorvatsko nabízí okolo 50, které jsou obydlené, ale celkem jich je přes 600.

chorvatsko

Pokud patří Chorvatsko k vaší oblíbené dovolenkové destinaci, můžete zvážit i koupi nemovitosti v Chorvatsku na prodej. Máte-li možnost jezdit k moři i 2x ročně nebo zde můžete trávit i celé prázdniny, není to úplně hloupý nápad a investice do nemovitostí, jsou vždy dobré investice. Užijte si svou dovolenou u moře a vraťte se opálení a odpočinutí. Tak „dobro došli“!