Ubrusy – jsou ještě v módě?

Považují se pořád za moderní alternativu nebo spíše za variantu, které už nikdo nedává přednost? Řeč je o ubrusech, které zdobí, zútulní a taktéž i chrání stoly, na které se pořád něco umísťuje.

▪        DEKORACE NA STOLE

Můžou nám nádherně posloužit i jako dekorační způsob k tomu, jak oživit starší stůl nebo přivést špetku života na zcela obyčejný, který nijak nevyniká. V současnosti nalezete nesmírně lákavé provedení ubrusů, které se chlubí netradičním lemováním, designem nebo jsou zdobené různým motivem (vánočním, dětským, velikonočním a podobně).
venkovní oslava

▪        ÚČELOVÝ UBRUS

Ten se hodí v případě, že máte typ stolu, který ho vyžaduje. Řadí se mezi nich zejména ten skleněný, který má jeho povrch ochránit před poškrábáním, zničením nebo utlumit náraz věcí (včetně nádobí), které na něho pokládáte.
Je však nutné, abyste ubrus důkladně připevnili. K tomu vám poslouží háčky určené přímo na boky stolu a zaručí vám tak, že vám bude držet krásně na místě.
prostřeno při svíčce

▪        MALÉ PROVEDENÍ DOPROSTŘED

Jestli netoužíte po tom, zakrýt váš stůl celý, můžete si zvolit pouze malý typ ubrusu, který bude sloužit jako doplněk. Umístit pod něho můžete mísu s ovocem, vázu, ochucovadla nebo i nějaké svíčky. V obývacím pokoji konferenční stolek ještě více zvelebí, pokud si nějaký malý typ ubrusu umístíte pod dekoraci, kterou máte na něm uloženou.
V čem spočívají výhody používání ubrusů?
–       chrání váš stůl před poškozením
–       jejich výměna je rychlá a snadno udržovatelná
–       tlumí veškeré nárazy
–       zpříjemní váš domov a udělají ho krásnějším
–       hodí se při všech slavnostních příležitostech a hostinách
–       zakryjí nedostatky staršího stolu, na kterém to nebude ani poznat
Volba, která podléhá tomu, jestli si ho koupíte nebo ne, závisí čistě jenom na vás. I když nejste jejich zastánci, pamatujte, že nikdy není na škodu mít doma alespoň jeden kousek. Nikdy totiž nevíte, při jaké příležitosti se vám bude hodit nebo ho jednoduše můžete vytáhnout v době svátků a narozeninových oslav, abyste jim přidaly u vašeho stolu ještě více na úrovni.