Kupujete fotoaparát na dovolenou?

Jste fotograf začátečník, nebo již profesionál, ale na blížící se letní dny chcete takový foťák, který s vámi vydrží prázdninové cestování? Na trhu je velká řada typů, modelů a značek všemožných fotoaparátů, ovšem pokud plánujete opravdu cestovat či pobývat na pláži, vyberte si raději takový, který bude odolný i v extrémních podmínkách, protože nikdy nevíte, co vás po cestě bude čekat a jaké dobrodružství zažijete. Univerzální fotoaparáty vám pak zaručí, že o fotky vašich zážitků nepřijdete.
foťák Canon a Nikon
Fotíte mobilem?
Mnoho lidí dnes na cesty či dovolené ani fotoaparát nevozí, protože fotografují či natáčejí video svým mobilním telefonem. Mnohým tyto záznamy stačí, pokud však chcete opravdu kvalitní fotky, měli byste přemýšlet spíše o nějakém odolném fotoaparátu s větším snímacím čipem, který vám zaručí kvalitu fotografií i za zhoršených fotografických podmínek.
objektiv fotoaparátu
Univerzální přístroj je nejlepší
Univerzální, a zároveň odolný fotoaparát je vhodný opravdu pro každého. A i když se nechystáte zrovna na náročnou experimentální cestu, jistě ho využijete i pro běžné focení či jako fotoaparát pro děti, neboť mají velkou odolnost vůči vnějším vlivům, takže se nemusíte obávat pádu z výšky, působení vody, prachu tlaku či mrazu, ani nějaké dětské pohromy. Tyto přístroje bývají malých rozměrů, a jsou k dostání za rozumnou cenu.
profifotografka
Dražší neznamená lepší
Dnes už dávno neplatí, že dražší znamená vždy lepší. Tedy alespoň u fotoaparátů. Dražší modely možná nabízejí více funkcí, ale měli byste se ujistit, že je opravdu všechny využijete. Mnohé z nich ani nebudete potřebovat, protože na kvalitu fotek stejně vliv nemají. Levným přístrojem mnohdy vyfotíte více i lépe. Při výběru byste se měli zaměřit na kvalitu objektivu, abyste měli dobře vykreslené detaily na konečných fotografiích. Světelnější objektiv propustí více světla, což bude klíčové pro výsledný snímek.