Chůvy jsou super

1.      Odpočinete si
Vychovávat malé děti je práce na víc než plný úvazek. Sice se to nezdá, ale okolo malého člověka je pořád co uklízet, co spravovat, neustále je potřeba převlékat a navrch se ještě nevyspíte. Být rodič neznamená, že musíte všechen svůj život obětovat svému potomku. Svěřit občas syna nebo dceru na večer paní na hlídání a někam si s partnerem vyrazit vám nejen zachrání nervy, ale mnoho rodičů potvrzuje, že chůvička jim pomohla udržet fungující vztah.

žena s prckem
2.      Vaše okolí vám poděkuje
Většina lidí chápe, že rodič nemá dálkový ovladač, kterým by vřískající, vzteklé dítě zázračně vypnul, ale i tak není cesta nacpaným autobusem, čekání na úřadě nebo sobotní velký nákup za doprovodu kakofonického řevu nic příjemného. Rodiče, kteří si dokáží na podobné akce zařídit hlídání, si ušetří naštvané pohledy i „nenápadné“ povzdechy okolostojících.

3.      Přivyděláte si
Buďme upřímní, mateřská dovolená je u nás spíše výsměch. A i když chůva není zadarmo, tak návrat do práce, byť i na částečný úvazek, může vašemu rozpočtu výrazně ulehčit, nemluvě o tom, že vašeho zaměstnavatele potěší, že vám nebude muset držet místo několik měsíců. A navíc, většina slečen (a pánů) na hlídání jsou studenti, takže nejen, že finančně pomáháte sobě, ale nejspíš někomu pomáháte financovat jeho cestu vysokou.
malá holčička

4.      Vaše děti budou spokojené
Hodně rodičů služeb chův nevyužívá, protože si myslí, že se to jejich dětem nebude líbit. Pravdou je, že naprosto drtivé většině dětí je to naprosto jedno. Sice na začátku mohou trochu pofňukávat, ale po nějaké době si na novou tetu zvyknout, a zamilují si jí. A její přítomnost jim bude daleko milejší, než kdybyste je vláčeli po obchodech a úřadech. Takže nechte vaše děti si v klidu hrát, poletovat po zahradě nebo dovádět s chůvou na hřišti, zatímco vy si v klidu a pohodě vyřídíte, co budete potřebovat.