Opatrnost se cení

Počátek elektrické energie jak ji známe dnes započal roku 1800 objevem Voltova článku. Od té doby udělal vývoj jejího použití k běžným činnostem obrovský pokrok. Kromě rychlovarných konvic máme již k dispozici celou řadu nástrojů používající elektrický proud ke své činnosti. Ale aby nám kvůli naší vášni pro oživení jinak nepoužitelných strojů nevzplanuly spotřebiče v domácnosti a ve firmách ohněm, je zapotřebí mít veškeré elektrické rozvody zcela v pořádku.

Rozbitá žárovka

Sebešikovnější elektrikář totiž může udělat nepatrnou chybu v zapojení, například nedotažením šroubku, a za nedlouhý čas je z toho oheň až na střeše. Proto je dobré, aby po sebevětším mistrovi svého řemesla práci někdo zkontroloval, udělal revizi.

Náklady na opravu takové havárie, mohou často přesáhnout cenu za zkontrolování nainstalovaných kabelů, jističů atd. Ze zákona je dokonce povinnost takovouto kontrolu provést u nových rozvodů. Ale je moudré jednou za čas odhalit například zpuchřelé kabely i ve starších domácnostech, nebo budovách. V Kolíně a Kutné Hoře nabízí své služby například firma Elektro Kuchař, která Vám spolehlivě ukáže, že cena elektrorevize https://www.elektrokuchar.cz/elektrorevize.html je mnohem přijatelnější než náklady spojené se špatným zapojením, které se mnohdy ani nedají vyjádřit v číslech.

Blesk z nebe

Stejně tak jako se o ohni říká, že je dobrý sluha, ale špatný pán, je i elektrický proud pod kontrolou vynikající pomocník, ale tragický despota, když se kontrole vymkne. Občas to odneseme pouze spálením spotřebičů. Občas nám vyhoří celý barák. Elektrický proud nás může jen poškádlit, jako když se z legrace dotkneme ohradníku, ale může nás také někdy připravit o naše nejcennější poklady.

Nakonec nám může elektrorevize peníze ušetřit i tím, že oddálíme výměnu elektrických rozvodů v naší domácnosti, pokud je odborník shledá v pořádku. Ale hlavně nám přinese klidné spaní, pokud si nejsme naší elektrifikací jistí.