Správný postup hubnutí

Správný postup hubnutí

I přesto, že u nás žije stále více lidí, co denně sportují a stravují se zdravě, počat obézních jedinců v republice stále narůstá, a to raketovým tempem. Navíc se už nejedná o problematiku týkající se pouze dospělé populace, ale stále více se obezita dotýká i děti. A to je velký problém, jelikož si mohou vzít své špatné návyky až do dospělosti, kdy pak budou zápasit s tím samým, s čím v dětství. Nevypadá to v tomto ohledu vůbec dobře. Pomoci snad může pouze efektivní a cílená osvěta, jež by měla v tomto případě zafungovat maximální měrou.

Činka a zelenina

Obezitu není potřeba diagnostikovat pouze u lékaře, ale každý si ji může objevit už doma. A ne, pouhá hmotnost nebo zakulacené tělo nejsou jasné důkazy. Ideální je si udělat pomocí bmi výpočtu bmikalkulacka.cz rychlý test, který je víceméně docela přesný. Stačí jen zadat váhu, výšku, věk a pohlaví a během několika málo vteřin je výsledek na světě. Čím vyšší číslo vyjde, tím je stav horší.

Ovšem ani v takovém případě není potřeba házet flintu do žita. I stavy těžké obezity se dají relativně dobře léčit, a sice jídlem. Ovšem ne sladkým, slaným nebo tučným, ale naopak nekalorickým a spíše planým jídlem. Prim zde hraje zelenina, a to z mnoha důvodů. Jednak má celou řadu vitamínů a dalších prospěšných látek, jednak není vůbec kalorické. Je možné ji jíst prakticky od rána do večera a člověk nemá šanci přibrat ani kilo. Navíc se jedná většinou o velice chutné věci, co se dají kombinovat s většinou mas. V případ dietní stravy hlavně s netučnými masy.

Činka s masem a zeleninou

Ideální sportovní aktivity

K hubnutí sport patří, to je bez debat. Nicméně se člověk nemusí denně překonávat. Minimálně ze začátku bohatě postačí jen lehké sportovní aktivity jako jsou svižnější procházky, případně kratší projížďky na kole po jednoduchém nepříliš svažitém terénu. Postupně pak je možné přidávat na intenzitě, ovšem to až v době, kdy už bude mít daný jedince fyzickou kondici na dobré úrovni.