Stín pro náš dům

1.Naše očekávání


Důležitý je při volbě zastínění hlavně tvar domu a jeho umístění a samozřejmě i to, jaké náklady jste schopni finančně pokrýt. Potřeba stínění jednotlivých místností je dána jejich orientací na světové strany. Především v letních měsících jsou rolety nebo žaluzie nepostradatelné hlavně v prostorách směřujících na jižní stranu. Ruku v ruce s funkcí stínícího zařízení by měl být i jeho vzhled a pořizovací cena. Rolety by sice měly chránit před slunečními paprsky, ale měly by ve dne propouštět i dostatek světla.
dům jako z krabice


2.Varianta pro okna a dveře


Předokenní rolety jsou nedílnou součástí domu a především chrání obytné místnosti před přímým slunečním světlem a vysokými teplotami. U domů je využíváno venkovní zastínění jak oken, tak i dveří, manipulaci s ním usnadní elektrické ovládání, které se dá pomocí systému nastavit tak, aby se přizpůsobilo změnám počasí. V dřívější době byly hodně využívány dřevěné okenice a i v dnešní době jsou stálé oblíbené. Dalším způsobem zastínění může být i popínavá rostlina, která dodá exteriéru zvláštní kouzlo.


3.Stínění jako součást interiéru


V současnosti jsou využívány kromě běžných interiérových žaluzií i rolety a japonské posuvné stěny, které se vyrábí i na míru a dokáží nejen zkrášlit bydlení, ale bez větších úprav předělit samotnou místnost.
okenice na bytovém domě


4.Možnosti


Rolety jsou vyráběny v různých barevných škálách a z různých materiálů, stejně tak v různých velikostech nebo přímo na míru dle potřeb zákazníka, klasické vnitřní jsou z průhledných či neprůhledných látek, zabraňujících slunečnímu záření, ale i zcela nebo částečně zatemňujících. Lze je přidělat přímo na strop nebo zeď, ovládat se dají pomocí řetízku, pružiny nebo baterie, i konzole se dají pořídit v různých barevných provedeních, oblíbena je také varianta propojení klasické rolety s roletou římskou. V kancelářích jsou k vidění především žaluzie vertikální. Dnešní trh nabízí široký sortiment markýz, žaluzií a rolet z materiálů s dlouho životností jak klasických rozměrů, tak atypických a odbornou instalaci zajistí specializovaná firma.

Cestovn
</div>

<p><!--[if gte mso 9]><xml>
 <w:WordDocument>
 <w:View>Normal</w:View>
 <w:Zoom>0</w:Zoom>
 <w:TrackMoves/>
 <w:TrackFormatting/>
 <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone>
 <w:PunctuationKerning/>
 <w:ValidateAgainstSchemas/>
 <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid>
 <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent>
 <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText>
 <w:DoNotPromoteQF/>
 <w:LidThemeOther>CS</w:LidThemeOther>
 <w:LidThemeAsian>X-NONE</w:LidThemeAsian>
 <w:LidThemeComplexScript>X-NONE</w:LidThemeComplexScript>
 <w:Compatibility>
  <w:BreakWrappedTables/>
  <w:SnapToGridInCell/>
  <w:WrapTextWithPunct/>
  <w:UseAsianBreakRules/>
  <w:DontGrowAutofit/>
  <w:SplitPgBreakAndParaMark/>
  <w:EnableOpenTypeKerning/>
  <w:DontFlipMirrorIndents/>
  <w:OverrideTableStyleHps/>
 </w:Compatibility>
 <m:mathPr>
  <m:mathFont m:val=

Stín pro náš dům
Ohodnoťte příspěvek
336x280-hoverboard-1430290184.jpg