Založte si svoji vlastní webovou komunitu

Máte specifické koníčky? Zajímá Vás astronomie a pátráte nad teorií strun? Nebo se zajímáte o neurobiologii? Cestujete rádi do neobyčejných destinací? Milujete historii raného středověku? Pokud máte specifické koníčky, které navíc pohlcují veškerý Vás volný čas, určitě víte, že na druhé lidi působíte jako podivíni. Vy si nerozumíte s nimi, protože oni nemají o předmětu Vašeho zájmu ani šajnu, a oni si nerozumí s Vámi, protože mají pocit, že se s Vámi nedá o normálních věcech vůbec bavit.
aplikace smartphonu
Netrapte se tím. Protože je to celkem běžné. Jsou takoví lidé, kteří jsou prostě hodně jednostranně zaměření. Vzpomeňte si třeba na Sheldona Coopera ze seriálu Teorie velkého třesku. Ano jste možná trochu jako Sheldon. Pravděpodobně budete podobně jako on i mimořádně inteligentní.
Možná Vás trápí pocit samoty. Je málo lidí, s nimiž byste si měli co říci. Nepropadejte beznaději. Věřte tomu, že to, co zajímá Vás, bude zajímat i určitou byť omezenější komunitu lidí.
 

Najít si spřízněné duše

Zkuste hledat podobnou komunitu na internetu. Pokud se Vám to nepodaří, musíte být Vy tou změnou, kterou byste chtěli vidět. To znamená, založte si tematické webové stránky na téma, které Vás zajímá. Promujte je na svém facebookovém profilu a případně na facebooku založte i komunitu. Věřte tomu, že druzí lidé si k Vám a k Vašemu zájmu cestu prostě najdou. Důvěřujte tomu.
Samozřejmě Vaše webové stránky musí být zajímavé a interaktivní. Dejte prostor na diskuzní příspěvky, nabídněte redaktorské aktivity dalším zájemcům, vkládejte hodně zahraničních odkazů a nechte si poradit od druhých.
mezinárodní podnikání
Na internetu najdete stovky webových komunit, máte tedy opravdu značné množství prostoru, kde a jak se nechat inspirovat. Založit si webové stránky dnes není nijak obtížné díky jednoduchým a přehledným redakčním systémům. Je možné si založit i webové stránky zdarma, ale je otázka, zda to stojí za to, protože se jedná o domény tzv. třetího řádu, ke kterým si cílový uživatel bude hledat cestu obtížně, protože se neobjeví na předních stránkách ve vyhledávačích.