Cesta ke štíhlé postavě aneb tajemství odhaleno

Není zapotřebí si zakázat veškerá vaše oblíbená jídla nebo razantně změnit stravovací návyky. Někdy postačí znát pouze adekvátní vychytávky a výsledek nenechá na sebe dlouho čekat. Nejdůležitější je odhodlání, pevná vůle a vytrvalost.

dietní jablko

Vařit lze chutně a zdravě

Někdy jsou to detaily, ale právě i sebemenší detail dokáže mnoho. Při vaření zkuste způsob zvaný pošírování, což je vaření měkkých druhů potravin v horké vodě a v krátkém časovém intervalu. Vhodné jsou ryby pro tento styl vaření. Všeobecně se ví, že nadměrné používání soli není prospěšné pro lidský organismus. Zkuste co nejčastěji nahradit sůl citronem, česnekem nebo jinými bylinkami. A rovněž lze použít místo soli již suroviny s obsahem soli, jako je například slaný sýr, vysokoprocentní šunka apod.

hubnutí doma

Ideální a velmi zdravé je vaření v páře za použití parního hrnce. Jednak ušetříte i čas, neboť lze tak připravit hned více pokrmů současně. Díky vaření v páře tak zůstanou v pokrmu uchovány všechny potřebné a zdraví prospěšné důležité látky, stopové prvky i vitamíny.

Varianty aneb jak se propracovat ke štíhlé linii

  1. Eliminace konzumace sladkostí, zkrátka sladkostem a bílému cukru je třeba dát stopku.

  1. Kvalitní spánek a to ideálně se snažit dodržovat stejný časový interval pro usínání, ideální je spát sedm hodin. Pouze takto kvalitní spánek napomáhá rovněž k udržení postavy. Avšak pozor! V případě nadměrně dlouhého spánku, tj. více jak devět hodin již není zdravé a naopak napomáhá k obezitě.

  1. Každý den půl hodiny pohybu, postačí rychlá chůze, běh, jízda na kole, cvičení doma apod.

  1. Cvičení kombinovat! Nejlepší cesta jak získat a dosáhnout viditelných výsledků v co nejkratším možném horizontu. Při vykonávání pouze jedné a stejné fyzické aktivity tělo stagnuje. Proto je velmi vhodné fyzickou aktivitu střídat.

dietní pomeranč

  1. Jezte málo, tj. malé porce, ale zároveň je třeba jíst častěji. Snažte se dodržovat vyváženou a pestrou stravu. Mějte na paměti, že každá surovina obsahuje vždy některé složky pro zdraví prospěšné. Bohatá strava na důležité živiny, vitamíny, zdravé tuky je nejdůležitější.

  1. Dodržujte pitný režim! Lze do pitného režimu zahrnout i veškeré neslazené čaje, zejména zelený či bylinný čaj, ovocné i zeleninové šťávy, ale především domácí, které si uděláte doma za pomoci odšťavňovače apod.

  1. Jako vhodná alternativa v rámci podpory a regulace váhy může posloužit i speciální nápoj neboli čaj , který tak efektivně bude vaším pomocníkem.