Jídlo

.

Počáteční smysl civilizace, nebo jakéhokoli společenství. Je nás víc, seženeme víc jídla, přežijeme déle. Dříve i nyní se válčí kvůli jídlu. Jídlo je pro nás naprosto nezbytné a pokud ho nemáme musíme ho obstarat jakýmkoli možným způsobem.

rozsypaná zrnka kávy
My ho máme

Žijeme v blahobytu a dostatku. To nám dává nedozírné možnosti. Můžeme být vybíraví. Můžeme si dovolit říct ne, tohle jíst nebudu. Jenže kdo z nás to dělá? Odhlédněme od hlavních dietních směrů, které zažívají v našich končinách veliký boom a podívejme se na obyčejného průměrného člověka.

Nakupování jídla

–          Kupujeme to, co je levné
–          Kupujeme to, co je v akci
–          Kupujeme to, co je ve velkém balíku
–          Kupujeme to, za co jsou samolepky
Při koupi svetru dáváte větší pozor na to, co kupujete, a to ten svetr budete jenom nosit. Jídlo však projde celým naším organismem a část ho v něm zůstane, přesto nehledíme na to, co kupujeme a odkud to k nám přišlo. Narážíme totiž stále na finanční stránku věci.

mince Kč
Čas máme, peníze taky

I když budete kupovat šunty, neušetříte.
–          Kvalitní potraviny mají lepší chuť a v konečném důsledku nejsou zas o tolik dražší
–          Nakupování národních a regionálních potravin podpoří nakonec i nás
–          Polotovary nebývají výhodné po stránce finanční ani výživové
–          Čas, který věnujete vaření není ztracený
Vařit si sám má mnoho nezanedbatelných výhod. Začněme s relaxací, pokud si z toho uděláte takový svůj rituál, zavřete se třeba sami v kuchyni s příjemnou hudbou a trochu si zaexperimentujete s chutěmi, může vám to pomoci uvolnit se od napětí. Vědět co máte v jídle je určitě dobrý začátek. Vařením ušetříte peníze.

.

příprava pokrmu
Co třeba kupovat

Je dobré mít doma zásobu zeleniny, protože ta se dá připravovat na mnohem víc způsobů než jen dusit, nebo rozmočit v polévce. Dobrá bílá rýže je ideální příloha téměř k čemukoli. Koření by mělo být bez soli a ideálně ze specializovaného obchůdku, kde si vyberete koření na míru. Dnes vznikají bezobalové obchody, takže nemusíte nutně všechno nakupovat v plastu. Česká firma sunfood nabízí pestrou škálu surovin pro vaření, stejně jako mnohé jiné.
Nakupování je o objevování a vaření o experimentování, nezdá se vám to trochu podobné?

Jídlo
4 (80%)1
.