Vybarvováním omalovánek ke štěstí

Podle výzkumu amerických vědců nás kreslení a vybarvování rozličných omalovánek může učinit šťastnými. Při vybarvování nápaditých obrázků se odemyká náš tvůrčí potenciál a zmírňuje se napětí a úzkost. Vybarvování omalovánek a mandal je výborná relaxační technika, která v nás probudí kreativitu, poskytuje nám pocit svobody a štěstí. Jako nejvíce ideální je kreslit si omalovánky v klidném prostředí, při poslechu příjemné meditační hudby. Vybarvování omalovánek pro dospělé nás přivádí zpátky do dětství, kdy jsme se cítili šťastní a bezstarostní. Na to někteří z nás již dávno zapomněli.
barevná mandala

Vliv omalovánek na naše zdraví

ü  V první řadě je malování omalovánek považováno za terapeutické. Odstraňuje stres a klidní naši psychiku po náročném dni. Zároveň nám napomáhá nastartovat pozitivní myšlení.
ü  Vybarvování omalovánek napomáhá lepšímu soustředění. Současně zklidňuje podrážděné nervy. Soustředíme-li se na jednu činnost, která nás uklidňuje, má to blahodárný vliv na naši náladu.
ü  Omalovánky a jejich vybarvování nám doplňují energii a mají příznivý vliv na kvalitu spánku.
ü  Malování omalovánek pro dospělé napomáhá léčbě rakoviny. Omalovánky jsou formou terapie, která má hmatatelné výsledky. Při léčbě rakoviny příznivě ovlivňuje fyzické a psychické úzkosti.
ü  Vybarvování omalovánek zvyšuje inteligenci.
ü  Omalovánky podporují schopnost zvládat stres.
barevné tužky

Mandaly

Mezi nejoblíbenější motivy omalovánek pro dospělé jsou mandaly. Mandala v sanskrtu znamená:
ü  kruh
ü  vesmír
ü  životní prostředí
ü  komunitu
pastelky na omalovánkách

Mandaly jsou částí kultury a náboženství mnoha východních kultur, kdy se používají při meditacích již stovky let. Mandala jako taková je však universálním symbolem jednoty a rovnováhy, který se vyskytuje ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. Jsou staré jako lidstvo samo. Nejstarší obrázky mandal pocházejí již z doby paleolitu. Kresby mandal najdeme také v půdorysech staveb ze starého Egypta, Babylónu a také Jávy.