Vlasové zábaly v pohodlí domova

Jestliže již k narušení vlasové struktury dochází, je potřeba vlasy správně ošetřit tak, aby se dokázaly opět krásně zacelit, a působily na pohled zdravě a leskle. Roztřepené a polámané vlasy jsou totiž slabé a více padají. Proto můžeme mít občas pocit, že budeme za chvíli bez vlasů úplně. Neděste se, všechno se dá řešit. Začněte tím, že vlasům dodáte správnou výživu. Domácí zábaly jsou levnou variantou, která je bez zbytečných chemikálií a přesto vlasům dodá vše, co potřebují.
zdravé vlasy

Zásady pro správnou aplikaci zábalu

· Zábal je nutné aplikovat alespoň jednou týdně. Záleží na stupni poškození vlasů. U více poškozených vlasů je možné zpočátku aplikovat i dva zábaly týdně. Později to již stačí omezit pouze na jeden zábal.
· Zábal je nutné nechat působit alespoň 20 až 30 minut. Jakmile nanesete směs na vlasy, zabalte je do ručníku a lehce prohřejte fénem. Je to z toho důvodu, že zábal v teple působí mnohem efektivněji.
· Samozřejmostí jsou řádně umyté vlasy, které jsou ještě vlhké. Před zábalem nepoužívejte kondicionér, jeho účinky by totiž nemohly proniknout do vlasového vlákna.
rozpůlené avokádo

Typy na domácí vlasové zábaly

Žloutky jsou perfektní pro suché a polámané vlasy. Obsahují totiž velké množství potřebných minerálů, vitamínů a proteinů, které právě tyto vlasy postrádají. Na žloutkový zábal budete potřebovat jeden žloutek (podle délky vlasů i více), půl lžičky olivového oleje a půl lžičky kokosového oleje. Směs nanesete na vlasy, necháte působit po výše zmiňovanou dobu a smyjete vlažnou vodou.
olej a květiny
Med je výbornou přísadou nejen na jídlo, ale také pro péči o vlasy. Obsahuje totiž řadu vitamínů a minerálů, které vlasy regenerují, dodávají jim lesk a vyživují je. Pro výrobu směsi budete potřebovat velkou lžíci medu, jeden žloutek a lžičku oleje. Směs nanesete na vlasy, necháte působit a omyjete vlažnou vodou.
Káva není vhodná pouze k pití. Přítomnost kofeinu totiž podporuje růst vlasů a snižuje jejich vypadání. Proto použijte dvě lžíce mleté kávy, jeden žloutek a dvě lžičky oleje. Směs promíchejte, naneste na vlasy a opět omyjte vlažnou vodou.