SOLNÉ JESKYNĚ

Mrtvé moře je vlastně jezero, nachází se mezi Izraelem a Jordánskem, leží zhruba 410 metrů pod úrovní ostatních moří a jeho zdravé působení na lidský organismus je známé už od nepaměti. Třeba slavná Kleopatra využívala krystalickou sůl z Mrtvého moře pro udržení krásy a zdraví.
Tento způsob využití soli z Mrtvého moře současně s kamennou solí můžete v dnešní době v solných jeskyních, přitom jedna hodinu v solné jeskyni je srovnatelná s dvou až třídenním pobytem u moře.
solný důl
Do solné jeskyně může každý, včetně těhotných žen i dětí, pouze osoby, které trpí nízkým tlakem, klaustrofobií, nadměrnou činností štítné žlázy nebo onkologickým onemocněním, by měli její návštěvu nejdříve probrat se svým lékařem.

Pobyt v solné jeskyni není určen jen pro nemocné, můžete ji navštěvovat jen kvůli relaxaci, protože má dobrý vliv na psychiku, chodí tam například i sportovci.
horská sůl
V solné jeskyni je unikátní mikroklima s bakteriologickou čistotou vzduchu, který je nasycen částicemi jódu, draslíku, sodíku, vápníku, selenu a mnoha dalšími prvky, které se postupně uvolňují.

Samotná terapie trvá 45 minut, ležíte přitom na pohodlném polohovacím lehátku, relaxace je doprovázená příjemnou hudbou a také barevným osvětlením, využívá se tzv. chronoterapie (světelná terapie), při které se užívají teplé barvy, jako je žlutá, oranžová nebo červená, které mají povzbudit a naplnit Vás novou energií, střídavě se studenými barvami, jako fialová nebo světle modrá, které uklidňují mysl a zlepšují náladu. Do solné jeskyně se oblečte pohodlně, ale vezměte si něco s dlouhým rukávem, protože uvnitř se teplota pohybuje kolem 22 stupňů, ještě před vstupem dostanete jednorázové návleky.
mrtvé moře
Pokud si řeknete jak často, tak v případě zdravotních problémů byste měli absolvovat 10 až 15 terapií v solné jeskyni během tří týdnů, přičemž jedna se cenově pohybuje kolem 150 korun, když však víte, že přijdete víckrát, můžete si koupit permanentku, která Vám cenu sníží, nejdůležitější je týden první, někdo ho nazývá startovacím, v tom byste měli solnou jeskyni navštívit třikrát až čtyřikrát.