Jak naložit s penězi

Sice vám z výplaty moc finančních prostředků nezbývá, ale přece jenom, je dobré mít nějakou rezervu. Člověk nikdy neví, co se může stát a bude potřebovat nějaké peníze nad rámec svého rozpočtu. Než si vyřizovat půjčky a úvěry, je vždy lepší vlastní zdroj.
neražený kov

Investujte do zlata

Víte, že za posledních 20 let narostla trojnásobně cena zlata v korunách? To o něčem svědčí. Nebojte se, začít můžete spořit již od malých částek. Tato moderní investice dostupná pro všechny.
Navíc, pokud vlastníte zlato, máte investici a majetek doslova ve svých rukách. Jste absolutně nezávislí na bance nebo nějaké další finanční instituci. Doslova se dá říct, že je to takový trend podobný snad začátkům stavebního spoření. Spořit do zlata se dá totiž klidně už od 500,- Kč.
Hlavním důvodem proč si lidé ukládají peníze do zlata, není vidina velkého a rychlého zbohatnutí, ale dlouhodobá ochrana majetku před znehodnocením. Dále i dlouhodobý výnos, protože zlato neklesá v ceně, i když přijde ekonomická krize.
zlatý řetízek

To zní dobře, ale jak začít

Důležité je nenaletět podvodníkovi. Proto, než se do něčeho takového pustíte, potřebujete dostatečné informace. Je třeba vybrat si seriózní a zavedenou firmu na trhu. Pomohou vám určitě webové stránky, ale vybírejte i takové, které mají svoji kamennou prodejnu. Hlavně potřebujete vědět o její tradici. Neinvestujte do nějakých rádoby začínajících firem. Vy sami si pak určujete, co si budete chtít koupit nebo na co chcete spořit.
Začít se dá prakticky v každém věku a nemusí spoření trvat dlouho. Záleží na velikosti slitku nebo cihličky a ceně, ale klidně si první zlato můžete odnést i po roce.

Vše má své klady i zápory

Každá životní situace nás staví do pozice se rozhodnout a dává nám možnosti proč ano, ale také proč to vzdát. Pak už je čistě na nás, co bude dál.
 Klady:
–          Spoření do zlata je možné kdykoliv zrušit, přerušit nebo třeba i navýšit, ale i možnost třeba jednorázově vložit více
–          Při výběru firmy je určitě dobré si zjistit, zdali nabízí možnost odkupu zlata. Seriózní firmy mají toto v nabídce, že garantují odkoupení vašeho zlata a to je pak nejvýhodnější, že nemusíte nikde běhat a různě rozprodávat. Většinou své peníze máte v krátké době zpět.
–          Investice do zlata není zatížena daní, takže nedaníte ani zisk z prodeje.
–          Navíc zlato se dá prodat kdekoliv na světě, na takovou měnu slyší všechny státy.
Zápory:
–          Spoření není pojištěno, lidé nakupují na splátky zlato, které si ihned přebírají, jakmile naspoří na danou věc.
–          Nikdy nekupujte zlato v podobě certifikátů, investujte pouze do fyzického zlata.
Odborníci dokonce doporučují mít ve zlatě alespoň 10-30% svých úspor nebo svého majetku.