Pomocí klimatizace ku zdraví

Tím, že se člověk snaží čím dál více pečovat o svoje pohodlí, vymýšlí si k tomu různé prostředky, kterými by toho dosáhl. Jedním z takových pomocníků je jistě klimatizace.
větrák klimatizace

o   Klimatizace má zpříjemňovat pobyt v místnosti, a to zejména v horkých letních dnech.
Rozhodně nesmí být nikomu zima, natož aby se člověk cítil v místnosti jako v průjezdu. Ideální je tedy neznatelný pohyb vzduchu. Někteří odpůrci klimatizací argumentují právě tím, že její spuštění je nejlepší cestou k nachlazení a různým pohybovým potížím. Není to ale chyba této techniky, nýbrž chyba uživatele.
o   Rozdíl mezi teplotou venku a teplotou uvnitř musí být maximálně čtyři stupně.
Ono je sice příjemné, když máte v parném dnu v místnosti dvacet stupňů, ale když vyjdete ven, kde je o deset stupňů více, koledujete si o problémy. Dalším argumentem je to, že v místnosti vzniká průvan. Opět je to jen špatným nastavením.
o   Moderní klimatizace mají dokonce tu schopnost, že najdou uživatele v místnosti a proudění vzduchu směřují jinam.

Dokáže zničit i bakterie

Inteligentní klimatizace udělá prostě z Vašeho pokoje nebo kanceláře oázu, ve které bude pobyt příjemný. Měla by umět
–         vytvořit příjemný vánek
–         udržovat stálou teplotu
–         rychle zchladit pokoj
–         odstranit dušnou vlhkost (skleníkový efekt)
–         temperovat místnost
–         přitopit, pokud je chladno.
regulace teploty
Nejnovější klimatizace nejsou ale pouze na regulaci teploty v místnosti.Dokáží mnohem více. Díky zabudovaným filtrům dovedou vytvořit zdravé prostředí, ve kterém nebude prach, pyly a bakterie. Je tedy ideální pro alergiky. Vhodným výběrem klimatizace se vyhneme problému, kterým je hyzdění místnosti. Pokud ji vhodně začleníme do interiéru, máme jistotu, že jsme naopak místnost obohatili o nevšední technický prvek. Pokud se přesto chceme vyhnout tomu, abychom ji měli na očích, jednoduše zvolíme tu, která je „neviditelná“.