Hry a aktivity, které budou bavit děti i vás

Typická čtyřčlenná rodina obývá většinou byt či dům o velikosti dvou až tří ložnic a obývacího pokoje. Skladovací prostory samozřejmě nejsou nafukovací. Je na čase začít přemýšlet ekonomicky a pořídit místo hračky pro každého, jednu velkou hru pro celou rodinu.
trampolína na pláži
Sportovní aktivity
Pokud již máte větší děti, jistě bude těžké je vytáhnout od televize či počítače a donutit je něco dělat. Když na to ale půjdete chytře, můžete se zabavit jak vy, tak děti a ještě si u toho zasportovat.
· Badminton – výborná sportovní aktivita pro celou rodinu. Uspořádejte si turnaj jenom tak sami, nebo třeba se sousedy přes plot. Z jednoduché zábavy se tak může stát veselý boj zakončený posezením na zahradě. Můžete uspořádat zápas o ceny (třeba sladkost) a hrát třeba děti proti dospělým.
· Trampolína – trampolíny jsou u dětí i dospělých velice oblíbené. Věřte že se vám bude opravdu líbit. Snad každé dítě sní o tom, že má takovou velkou trampolínu na zahradě. Splňte dětem sen a sami zhubněte přebytečná kila s minimem námahy.
· Bazén – pokud máte dostatečně velkou zahradu na větší bazén pak jej ocení určitě celá rodina, a to především v horkých letních dnech. V současné době však není problém do bazénu pořídit vyhřívání třeba na solární panely a dopřát si tak plaveckou sezonu již o něco dříve.
dětská hra
Společenské hry
· Deskové hry – deskové hry jsou dokonalým způsobem jak strávit společný čas s rodinou. Můžete se u nich pobavit, něco i naučit ale hlavně zaženete nudu všichni společně. Nestárnoucími deskovými hrami je třeba Člověče nezlob se nebo Dostihy a sázky. Zabrousit však můžete i do moderních vod, kde najdete třeba Aktivity nebo Monopoly.
· Pohybové hry – stejně jako deskové hry jsou i hry pohybové v naší zemi velice známé a často i oblíbené. Místo koukání na televizi si můžete společně zahrát twister anebo některou z pohybových her na herní konzoli.