Chloru se nevyhýbejte

Je nadmíru jasné, že všeho moc škodí. Když to s chlorem přeženete, zdravotní problémy Vás obtěžovat budou.

Ale když budete s chlorovými tabletami https://eshop.techneco.eu/Chlorove-tabletyzacházet přiměřeně a podle návodu, potom nepostřehnete, že nějakou bazénovou chemii vůbec používáte.

Když se řekne slovo chemie, všichni se odvrací s nevolí ve tváři. Proboha, jen chemii ne! Ale uvědomte si, že bazén na zahradě, který jste si vybudovali, není přírodní koupání. Příroda si svou vodu čistí sama. Pokud nezasáhne člověk nešetrným způsobem do zákonitostí přírody, potom je voda, např. v horských bystřinách čisťounká a průzračná. Ale nepleťte si to. I tam působí chemie!water3

Váš bazén musíte ošetřovat Vy. Tam přírodní zákony neplatí. Uměle vytvořené vodní prostranství potřebuje dodat chemické prvky, aby voda byla nezávadná a čistá. Chlorové tablety Vám pomohou, např. vodu dezinfikovat tak, abyste se mohli koupat bez újmy na zdraví!

Když upravujete pH vody v bazénu, nebo čistíte bazénové stěny a dno, potom je zapotřebí plovoucích dávkovačů, ve kterých se rozpouští chlorové tablety. Ty zabezpečují to, aby nečistoty, kterých se čištěním zbavujete, nezanechaly v bazénu stopy. Věřte, že v panenské přírodě je to stejné. Jen se o průzračnost a čistotu vody postará příroda sama.

Dobře si rozmyslete, jaký chemický chlorový přípravek zvolit. Chlor se uvolňuje teplotou a uniká v podobě plynného skupenství. Myslete tedy i na jakýsi stabilizátor odpařování chloru, aby byl součástí přípravku. Nedoplatili byste se za nadměrnou spotřebu dezinfekčních chlorových tablet!

V neposlední řadě jde také o důslednost a pravidelnost v používání bazénové chemie. Zvláště v kulminačním bodu sezóny koupání. Testováním vody po všech stránkách zajistíte vodu zdravotně nezávadnou, ale také jasně zářivou a průzračně čistou, která je lákajícím prvkem na Vaší zahradě! Tudíž ani chlor není výjimkou pro bezpečné cachtání ve vodě! Rozhodně patří do výbavy péče o bazénovou vodu!hotel