Seznamte se s mobilními dřevostavbami

Ptáte se, proč zvolit právě mobilní dřevostavbu?

  • Bydlíte rychle, neboť odpadá vysychání a vymrzání, které je nutné u zděných staveb. Zpravidla se výroba a montáž provádí v halách dodavatele, a pak už jen zbývá doprava na místo a instalace, což trvá jen několik dní. Musí být ovšem včas připravena základová deska nebo pilíře.
  • Dřevostavby jsou zateplené tak, že je to dostačující i v zimním období.
  • Vzhled mobilní dřevostavby závisí čistě na vašem vkusu – může mít třeba vzhled srubu, roubenky, anebo zcela moderní fasádu.
  • Dřevostavby jsou ekologické a energeticky úsporné.
  • Stavbu vám firma může dokončit „na klíč“, anebo vám postaví základní konstrukci a vy si můžete dům dostavět svépomocí – tím ušetříte značnou sumu peněz.
  • Stavební firmy obvykle zajišťují následný servis a poradenství.
  • Můžete si vybrat typizovanou stavbu dle katalogu, modulové prvky, anebo vám dodavatel vyrobí dům na míru, přesně podle vašich požadavků.

Připravený základ

Mobilní dřevostavby by vás mohly zajímat třeba z finančních důvodů. Mnohdy totiž zaplatíte za garsonku mnohem víc peněz než za menší mobilní dům. A nemáte žádné sousedy, žádné společenství vlastníků, kde se neustále jen platí a majitelé bytů se málokdy na něčem podstatném dohodnou. Máte-li pozemek, kde je možné mobilní dřevostavbu umístit, pak získáte nový a příjemný domov.

Naše společnost pro vás zajistí výrobu nového mobilního domu nebo modulární dřevostavby, služby projektanta, prověření pozemku profesionály před závozem domku, autodopravu, a to i nadrozměrnou, včetně doprovodných vozidel, a usazení mobilní stavby na určené místo. Kromě toho můžeme poradit a pomoci s financováním.

Zdravé i ekologické bydlení

Dalším důvodem, proč si pořídit mobilní dům, je skutečnost, že není zapotřebí stavební povolení ani kolaudace; stavební úřad požádáte pouze o územní souhlas, což je velmi zjednodušená forma územního řízení. Mobilní stavba se neregistruje na katastrálním úřadě. A pokud již máte na pozemku vlastní studnu, anebo přiveden vodovodní řad, pak nebudete potřebovat ani vyjádření vodohospodářů.