Dentální hygiena Praha

Již odmala nás rodiče učí čistit si zuby. Nejdříve se jedná o matné dotyky zubního kartáčku, posléze již dokážeme ovládat jistou techniku, až se naučíme používat i další dentální pomůcky, jakými jsou mezizubní kartáčky a zubní nit. Pokud se vám však zdá, že i přes veškerou péči vaše ústní dutina není úplně dokonale vyčištěna, nejste na omylu. I přes veškerou naši snahu je občasný zásah profesionála nutný.

Dentální hygienu by měl každý z nás podstupovat v pravidelných intervalech. Někomu postačí jednou za čas, někdo se v ambulanci musí ukázat častěji. Frekvence závisí na vašich individuálních potřebách, stavu a typu zubů a tkání.

Profesionální dentální hygienik vám nejen, že dokonale vyčistí zuby, ale také vám dá rady, jakým způsobem můžete vy sami co nejefektivněji s dutinou ústní pracovat. Jedná se o velmi podstatnou prevenci, díky které nebudete muset podstoupit nepříjemné a nevratné zákroky u stomatologa.

zub kartáček stomatolog

Dentální hygiena Praha https://clinicplus.cz/service/dentalni-hygiena/ nabízí jen ty nejkvalitnější služby s pomocí moderních nástrojů. Pro pískování je používán přístroj Airflow.

Právě nedostatečná zubní hygiena, kvůli které nebyl včas odstraněn zubní plak a kámen, je příčinou mnoha problémů. Zubní kaz, zápach z úst, záněty, obnažení zubních krčků a mnohé další. Nepodceňte něco tak důležitého, jako správnou údržbu vašeho chrupu. Zuby mají spoustu funkcí. Nejen, že jsou nástrojem pro mělnění potravy a správnou výslovnost, ale také mají funkci reprezentativní, která je neméně podstatná.

zubař zub

Zdá se vám, že se vás zubní hygiena netýká, neboť jsou vaše zuby zdravé a krásné? Stejně jako další části našeho těla, jsou i zuby s postupem času čím dál více opotřebovávány. V tomhle případě je velmi důležitá prevence. Základem je začít o zuby pečovat dříve, než nás k tomu okolnosti donutí. Jen tak můžeme nadále okouzlovat svým úsměvem.