Rozruch způsobila těžba bitcoinů

Jedná se o nejrozšířenější a také asi o nejznámější kryptoměnu mezi lidmi. Stará je necelých 10 let a skutečně její cena vyrostla úplně gigantickou rychlostí. Díky jejímu růstu za poslední roky se nedá již těžit na těžebních strojích s malým výkonem. Samozřejmě se musí připočítat elektřina, která je k získání nových kryptoměn nutná. Těžba bitcoinů začala ve velkém v těch státech, kde je zdroj elektřiny levnější. Ovšem to posunulo příčku na větší level a tak nestačí k běžné těžbě pouhý počítač s kvalitní grafickou kartou, nyní je potřeba zařízení s názvem bitcoin miner. Úplně nejlepší je si pořídit upravený miner se speciálními asic čipy. Je to podstatný rozdíl a těžba je daleko efektivnější.
těžba bitcoinů.jpg

Jedná se o decentralizovanou měnu

Znamená to, že jsou to reálné internetové peníze, se kterými se dá normálně platit za služby, ale i různé zboží. Dokonce existují kavárny a bary, kde si můžete příjemně posedět, vychutnat nápoje a zaplatit bitcoiny. Stačí vám k tomu pouhá karta. I v naší republice již existuje mnoho e-shopů i kamenných obchodů, kde vás při platbě BTC (zkratka pro měnu bitcoin) nikdy neodmítnou. Díky tomu, že je zašifrovaný, nelze s ním jinak disponovat, než ho používat pouze k účelům, ke kterým byl stvořen.
procesor bitcoin.png

To může důvod jeho vzniku

V podstatě snad hlavní myšlenkou bylo, aby nikdo nebyl závislý na penězích, které jsou ovládané centrální bankou, což se také podařilo, jelikož skutečně nepatří nikomu. Tedy, když opomenu to, že ho vlastníte ve své virtuální peněžence, tak v tomto případu je pouze váš a co vy si s ním uděláte, tak to je vaše rozhodnutí. Jinak nikdo nemůže měnu ovládat, ovlivňovat, falšovat atd.
virtuální bitcoin.jpg
Také jeho počet je předem určený a to je v počtu 21 miliónů. Až bude poslední vytěžený, tak to neznamená, že bude končit. Bude stále v oběhu, ale žádný jiný nový již sítě internetu nespatří. I když se zrovna nechystáte začít s těžbou, tak si ho můžete zakoupit nebo směnit a nechat bezpečně uložený na virtuálním kontě. Jeho hodnota je skutečně vysoká, ale to neznamená, že musíte kupovat ihned celý 1 BTC, stačí střádat a v příhodný čas prodat.