Kupujeme mobilní dům

Ano, je to tak. Jenže právě s tím výběrem může být trošku problém. Vždyť jen společnost Lavaro House, která prodej mobilních domů realizuje má v aktuální nabídce přes 400 mobilních domů. Čeká na vás teda dost velká, ale zřejmě příjemná, práce.

Než zasednete k počítači a začnete se probírat tou nepřebernou nabídkou, musíte si uvědomit, co vlastně hledáte, co od svého nového mobilního domu očekáváte.

Mobilní dům

Začněte posouzením svých finančních možností. Uvažujte realisticky. Ty nejlevnější mobilní domy často nebývají určené pro celoroční obývání. Jsou již nějakou dobu používány a i když procházejí pečlivou kontrolou a případné, zjištěné vady jsou odstraněny, jde vždy o mobilní dům z druhé ruky. Je to znát na první pohled. Jsou totiž poplatné době, ve které vznikly. Fasáda, koncepce, interiér. Tak trošku retro. Pokud dům kupujete jen jako zahradní chatku, nemusí vám to vadit. Pokud chcete v něm celoročně bydlet, budete muset ve financích trochu přitlačit.

Také nemá moc velký význam se hned koukat na ty nejdražší. Jejich cena jde někdy i přes 3 miliony. Zdá se vám to hodně? Není to tak. Tyto domky jsou luxusní a v ničem si nezadají s klasicky stavěnou novostavbou. Po technické stránce mají to nejmodernější vybavení, jsou energeticky nenáročné. Mají skvělý, moderní až nadčasový design. Jsou to mobilní domy pro ty, co hledají bydlení na celý život. Některé z nich jsou takzvané modulové. To znamená, že časem, když se rodina rozroste, se dá přikoupit další modul a u domku tak až znásobit užitnou plochu.

Ložnice

Ideální pro vyhledávání je zadat si do filtru strop výše investic, který je pro vás přijatelný. I tak vám vyběhne široká nabídka. A z ní vybírejte podle toho, kolik osob bude mobilní domek obývat. Jaké očekáváte vybavení, kolik potřebujete ložnic, nebo jaké požadujete vybavení kuchyně. No, máte dost práce.