Využijte dopravy zdarma pro nákup dilatačních plováků

Zazimování je přirozený proces

Koupací sezona končí obvykle začátkem měsíce října, závisí pochopitelně na možnostech ohřevu vody tepelným čerpadlem, solárními kolektory, nebo jiným způsobem a přípravu na zimu také ovlivňuje samotné počasí. Výjimku tvoří pouze vnitřní nádrže v uzavřeném prostoru, jako jsou plavecké či hotelové bazény, které jsou v provozu po celý rok.
Podzimní období je pro majitele zahradních bazénů určitou úlevou, končí pravidelná starostlivá péče o kvalitu vody a přichází na řadu fáze zazimování. Bazén se uvede do zimního spánku, nejprve se důkladně vyčistí dno i stěny od nánosů kalu, řas a dalších nečistot, které se následně odfiltrují, a na závěr se aplikuje zazimovací roztok. https://www.kontakto.cz/roztoky.html
skluzavky u bazénu
Někteří lidé se domnívají, že zazimování = vypuštění vody, vysušení a zakrytí bazénu plachtou nebo poklopem, ale to je omyl, v nádrži část vody musí zůstat kvůli stabilitě samotné konstrukce. Kdyby se tak nestalo, mohlo by dojít vlivem tlaku zeminy k jejímu poškození. Voda uvnitř bazénu působí jako tlakové médium, ale na pozoru se musíme mít i před vznikem ledu. Led má totiž větší objem a to by mohlo tlak uvnitř nádoby nebezpečně zvýšit, proto se na hladinu do zámrzné hloubky vkládají dilatační plovákyhttps://www.chlorito.cz/zimni-dilatacni-plovak-s-dopravou-zdarma-308.

Provizoria se nevyplácí

Dilatační plováky mají své opodstatnění tam, kde je nutné zajistit nevytápěný bazén ve venkovním prostředí před působením povětrnostních vlivů. Někteří lidé to však řeší po svém a praktikují vlastní způsob ochrany před rozpínáním ledu. Vkládají na hladinu dřevěné desky nebo PET láhve naplněné pískem. Tento způsob zčásti funguje spolehlivě, zvláště u přízemních mrazíků při teplotách kolem nuly, ale u silnějších mrazů není spolehlivý.
venkovní bazén u moře
PET láhev vlivem nízkých teplot křehne a může se rozpadnout velmi rychle a plovoucí dřevo není natolik pružné, aby ochránilo křehčí stěny bazénu. Dilatační plovák je vyroben z pevného plastu, který tlaku ledu odolá, nekřehne a chrání nádrž až do zámrzné hloubky zhruba 20 cm pod hladinou.