Nemoc se pozná z krve

Jestliže jste byli na nějaké akci, kde bylo velké srocení lidí a teď se nějak necítíte dobře, pak jste si možná přinesli kromě zážitků ještě něco. Vzpomínáte si, jak ten člověk vedle vás neustále kýchal a posmrkával? Je docela možné, že vás nakazil infekcí, které se odborně říká plicní chlamydie.

virus

  • Jestliže navštívíte lékaře už při prvních příznacích, pak není nikterak složité nemoc z těla vyhnat.
  • Bude to trvat přibližně týden až deset dnů a v boji pomohou antibiotika.

Pro jistotu, že je boj úspěšný, je zapotřebí, aby vám byla odebrána krev i v průběhu léčby a po ní. Na výsledky se čeká asi pět dnů.
Příznaky, které by vás měly nasměrovat do ordinace lékaře, jsou

  1. bolest hlavy
  2. dusivý a dlouhodobě trvající kašel
  3. zvýšená tělesná teplota
  4. zánět hrtanu a mandlí
  5. chrapot
  6. záškuby svalstva a kloubů
  7. bolest břicha a zubů
  8. dlouhodobý pocit únavy.

Léčba se logicky zahájí až poté, co přijdou výsledky.

inejkce

Může proniknout až do mozku

V době čekání na výsledky ale nemusíte jen nečinně sedět. Můžete zatím začít léčit kašel různými druhy sirupů, kapek nebo tablet. Vždy se ale poraďte v lékárně, aby vám na vaše potíže prodali to správné. Je totiž velký rozdíl v tom, jestli se léčí suchý nebo vlhký kašel. Doporučuje se také užívat přípravky na podporu imunity. K tomu jsou určené například echinaceové kapky nebo extrakt z kořene muškátu. POZOR ALE NA UŽÍVÁNÍ NĚKTERÝCH LÉKŮ V TĚHOTENSTVÍ. Chlamydie jsou natolik zákeřné a nebezpečné, že dovedou dokonce překonat mozkovou bariéru a proniknout až do mozku. Sice nezpůsobí ani roztroušenou sklerózu a ani autismus, jak se někdy mylně domníváme, ale mohou vyvolat chronické poškození mozku a některé jeho choroby zhoršit. Plicní chlamydie jsou více nebezpečné u nemocných průduškovým astmatem. Ti by neměli rozhodně příznaky podceňovat a návštěvu lékaře neodkládat.