Krbová kamna


Při výběru kamen je nasnadě dát se do rukou odborníkům, přeci jen tento výrobek nekupujeme každý rok, a je zde nutné splnit pár bezpečnostních a technických parametrů, aby krbová kamna byla bezpečná a váš požitek z tepla byl maximální.
oheň v krbu.jpg
Bude nutné stanovit dle velikosti místnosti, či domu správný výkon kamen, aby nebyla poddimenzovaná, nebo naopak zbytečně předimenzovaná. Na to jsou dány tabulky a člověk z oboru vám v tomto snadno poradí. Zde je třeba zmínit, že správný výkon kamen je opravdu důležitý, protože fungovat tak, že je škrtíte do malého výkonu, protože víc tepla už nepotřebujete, znamená, že se špiní sklo, zanáší kouřovody a kamna dehtují.
V případě, že potřebujete opravdu nízký výkon, kvůli malé místnosti, existují třeba peletová kamna, která s malým výkonem umí pracovat.
Dále vás čeká seznámení s kominíkem, což je velmi důležitá část projektu. Správně vyvložkovaný komín znamená správný tah, čisté hoření a bezpečné odvádění spalin kam se odvádět mají, nikoliv do místnosti apod. Zde je nutno podotknout, že tomuto kroku se můžete vyhnout, to znamená, že nepotřebujete komín, pokud se rozhodnete pro kamna na biolíh, které můžete bez problému používat třeba v bytě.
palivové dříví.jpg
V dnešní době už má zákazník na výběr nepřeberné množství kamen, a to jak po stránce designové, tak podle toho, z jakého materiálu budou vyrobeny. Můžete mít kachlová kamna jako z pohádky, nebo litinová, která dlouho vydrží a mají též svůj půvab.
Ještě než budete mít doma kamna hotové, je potřeba si zajistit dodávku dřeva, nebo briket, kterými budete topit, stejně tak si pořídit příslušenství, jako je pohrabáč, lopata, nebo kbelík na popel.
Kromě tepla, o které nám v zimě tolik jde, jsou tu i další atributy, proč si krbová kamna pořídit. Pohled na živý plamen, praskání dřeva, to vše dodá vašemu domu či bytu ten správný pocit domova, kde se budete rádi v zimních večerech vyhřívat.