Čím nás oslňují koberce

Celistvý vzhled – v současné době existuje tolik výrobců kobercových vláken, že by je bylo obtížné všechny vyjmenovat. Dodávají na trh mnoho různých typů koberců, ale všechny mají jedno společné – perfektní a dokonalý vzhled, který nepřerušuje jediná spára, nerovnost, zlom či jakýkoli jiný nepřirozený bod. Koberec na podlaze zkrátka působí vždy jednotně, a pokud si jej necháte položit od profesionálů i s okrajovými sokly (anebo to zvládnete sami), máte na podlaze skutečný umělecký skvost.

kočka na koberci

Barevné variace – stěží byste našli jinou krytinu, která by poskytovala tolik možností barevného vyjádření vašeho vkusu. Mohou být jednobarevné či vícebarevné, se vzorem, a především je velmi snadno sladíte s ostatními bytovými doplňky, nábytkem nebo malbou. Návrh vhodného barevného řešení lze svěřit i odborníkům, bytovým architektům, kteří vám mohou doporučit zajímavá řešení a naopak vás varovat před těmi nevhodnými.

zámecký interiér s kobercem

Problematická tvrdá podlaha – co naplat, ať už máte podlahu zhotovenou z keramické dlažby, z laminátových desek či dřevěných palubek nebo vinylu, vždy se jedná o krytinu poměrně tvrdou a studenou. Nic se kobercům nemůže v tomto ohledu vyrovnat, a chcete-li si doma užít nášlap po měkkoučkém, sametově hebkém povrchu, který naše chodidla doslova milují, koberce jsou vždy tou správnou volbou.

Musí být čisté – každý koberec plní svou funkci pouze tehdy, jestliže je čistý, voňavý, hebký a v původním vzhledu. Jenže běžný vysavač na takovou očistu nestačí, je to, jako kdybyste chtěli své košile nebo ponožky namísto praní pouze zbavit prachu. Koberec se tak trochu ponožkám podobá, je to přirovnání docela trefné, neboť se po něm častokrát procházíme naboso a vtíráme svůj pot spolu s bakteriemi mezi vlákna. Jednou za čas je pak vhodné tento biologický materiál odstranit čisticím procesem čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/, např. strojem Rotovac, který vlákna nejen zbaví nečistot, ale zároveň i zápachu.