Jak si zabalit příruční zavazadlo?

Pokud se vydáte na cestu letadlem s nízkonákladovou společností, v ceně letenky je mnohdy pouze příruční zavazadlo. Povětšinou se jedná o last minute letenky, které můžete do různých evropských i světových destinací sehnat opravdu za pár korun. Cestování letadlem tak nebylo nikdy dostupnější.

letadlo ve vzduchu

Ovšem většina nízkonákladových letů má v ceně letenky pouze příroční zavazadlo a tady je zmiňovaný kámen úrazu. Zabalit totiž vše potřebné do malého zavazadla, které navíc musí splňovat všechny náležitosti, není jednoduché. Pokud chceme opravdu cestovat low cost a nepřiplácet za odbavené zavazadlo, musíme se řídit následujícími pravidly:

  • Krosna místo neskladného kufru, je tvárnější. Pokud bojujete s nedostatkem místa, vezměte si na sebe více vrstev oblečení, které pak na palubě letadla můžete svléknout.
  • S sebou si zabalte jen nejnutnější věci, bez kterých se neobejdete. Ostatní věci můžete nakoupit až na místě.
  • Příruční zavazadlo podléhá řadu omezení, jedním z nich je i přeprava tekutin. Pořiďte si proto malé lahvičky, do kterých potřebnou drogerii přelijete.
  • Nezapomínejte, že je potřeba bojovat o každý centimetr prostoru, správná technika balení oblečení dokáže ušetřit spoustu místa v zavazadle
  • Věci, které podléhají letištní kontrole, balte až naposledy
  • Cestovní doklady a peníze ukládejte do zvlášť, tak abyste je měli kdykoliv po ruce

vytištěné letenky

Jak velké mohu mít příruční zavazadlo?

Na tuto otázku je velmi těžké odpovědět, neboť každá letecká společnost má nastaveny odlišné parametry na velikost zavazadla. Potřebné informace však vždy najdete na stránkách dané letecké společnosti, se kterou poletíte.

Co patří do příručního zavazadla?

Příruční zavazadlo si můžete vzít s sebou na palubu, proto do něj patří hodnotné předměty, jako jsou šperky, mobilní telefon, notebook, doklady nebo peníze. Odbavené zavazadlo ztratíte brzo z dohledu, navíc se během přepravy může velmi snadno poškodit.